Chovateľská stanica Veselý Dvor ponúka na predaj štenatá
Chovateľská stanica Al-Mira de Brie ponúka na predaj štenatá
Toggle Bar

(nar. 30.05.1996)
otec: Ich. NUTS of the Gloaming
matka: Ich. BABY Kasiterit
Chov.: Monika Mikšiková

Maj.: Monika Luptáková


Klubový šampión, Interšampión, Šampión SR, ČR, PL, Prahy , Klubový vífaz Polska 1998 - p. MUDr. Jana Mráková Klubový vífaz Slovenska 1999 - p. Jacky Dillies Európsky víťaz Tulln 1999 , Národný víťaz SR 1998 a 1999, 6x CACIB , 4x res. CACIB , 16x CAC, 3x CWC, 2x CACA, 5x res.CAC 5x BOB , Najlepší pes roka Briard klubu ČR a SR v roku 1999, Najkrajší plavý pes Klubovej výstavy PL ´98 a Klubovej výstavy ČR ´99.
Skúšky: ZM, BH, SW1
RTG DBK negat.


Gaston je mladý štyri a pol ročný pes na vrchole svojej kariéry. Podarilo sa mu presadiť sa a dokázat všetkým, že patrí k výborným predstaviteľom svojho plemena. Je to jediný plavý a vlastne najmladší klubový šampión. Kvality jeho exteriéru boli posúdené a najvyššími titulmi ocenené naslovovzatými odborníkmi na plemeno a to p. Jacky Dilliesom z Francúzska a p. MUDr. Janou Mrákovou z Čiech, ktorí sú sami chovateľmi briardov. Jeho potomstvo je zatial' ešte veľmi mladé a veríme, že sa nám predvedie na novembrovej špeciálnej výstave nášho klubu v Nitre. Jeho súrodenci sa snažia držať s ním krok a snahu ich majiteľom skutočne uprieť nemožno. Ch. GADGET Kasiterit je Šampión SR, RTG DBK negat. Je otcom piatich vrhov, ktoré však ešte len nastupujú do triedy dorastu. Ch. GLEN Kasiterit je Šampión PL, RTG DBK negat. Záujem o Gastona prejavili už aj zahraniční chovatelia o čom svedčia jeho krytia v Polsku, Rakúsku a Čechách. Zostáva nám už len veriť, že to nie sú poslední kluboví šampióni a že slovenský chov si udrží svoju vysokú kvalitu a vynikajúce meno v zahraničí, ktoré opätovne potvrdili účastníci zo Slovenska na európskej špeciálnej výstave briardov, za účasti skoro 300 briardov a kde odchovy po slovenských plemennikoch taktiež obsadili mnohé z prvých priečok.

Monika Mikšiková